Modalogy - E Ticaret Web Sitesi - E-Ticaret Çözümleri - Akıllı Ticaret
0850 455 1 789

Moda sektörünün sırtı yere gelmez girişimcisi

Modalogy ilhamını ve gücünü kadınlardan alıyor, online mağazasına Akıllı Ticaret ile yansıtıyor.

91

1 yılda üretilen model

%250

ilk yıl sonu büyüme

%1

iade oranı

Bengi Söney’in Modalogy Markası ve Başarı Hikayesi

O bir kadın girişimci. Dizilerde giyilen harika tasarımları, sosyal sorumluluk projeleri ve bitmez tükenmez enerjisi ile Modalogy markasının yaratıcısı Bengi Söney, Akıllı Ticaret’in en hızlı kadın girişimci örneklerinden biri.


Bengi hanım ile Modalogy markası yalnızca bir isim iken tanıştık. Bize projesini anlattı. Modalogy, ilhamını ve gücünü kadınlardan alan, kadının günlük yaşamdaki ve toplumdaki yerini önemseyen ve tasarımlarında kadının kendisiyle ilgili söz sahibi olmasının altını çizen bir marka. Bu öyle bir marka ki sonunda tasarıma dönüşen fikirleri herşeyin üzerinde.


Akıllı Ticaret tasarım departmanı ile ele aldığımız marka kimliğinde, Modalogy’nin özgün ve özgür fikirlerine yer verdik. Logo ve tema tasarımlarını buna göre belirledik. Tasarım ve sadeliğin bir arada bulunduğu marka, özgünlüğü ve farklı çizgisiyle kendisini her zaman bir adım öne taşıdı.


Modalogy, tam bir startup. Bizimle tanıştığında fikri, vizyonu, hayalleri ve projesi olan bir startup idi. Biz, kurumsal kimlikten site tasarımına, dijital reklam stratejilerinden ürün yerleştirmeye tüm süreçlerde kendilerine hem hızlı, hem de çözüm odaklı bir biçimde destek olduk.



Bugün Modalogy, 100’e yakın kendine özgü modeli ile, Instagram ve e-ticaret sitesi üzerinden çok hızlı ve yüksek tempolu satışlarına devam ediyor.


Modalogy’nin en önemli pazarlama noktası, Instagram ve mobil web’deki varlığı üzerine kurulu. Bu noktada kendilerine iki kilit çözüm sunduk:

  • Instagram shop mağaza eklentisi

  • Tam mobil uyumlu responsive e-ticaret sitesi teması


Instagram shop eklentisi sayesinde, Modalogy, gönderilerinde her seferinde profil linki üzerinden bağlantı paylaşmasına gerek kalmıyor. Gönderinin üzerinde ürün, ürünler ve hatta kombinleri etiketleyerek doğrudan ürünlerin satışına yönlendirebiliyor. Bu sayede çok hızlı ve partik, online ve güvenli satış sağlıyor. Modalogy’nin Instagram satışları, mağaza eklentisi sayesinde ilk döneme oranla ortalama %250 artış gösterdi.



Web sitesi tam mobil uyumlu, sitedeki görseller, ürünler, videolar, ürün açıklamaları ve beden seçenekleri kolaylıkla kullanılabilir durumda. Kullanıcıların siteyi kullanma kolaylığı sayesinde, markanın siteden çıkma ve sepeti terketme oranları ortalama %30’un altında.


Dijital pazarlama süreçlerinde de destek olduğumuz Modalogy, Google Merchant Reklamları,dinamik yeniden pazarlama reklamları, Instagram ve Facebook ürün reklamları ve akıllı kitle öğrenme reklam çözümlerimiz ile satışlarını her geçen gün artırıyor.


E-ticaret hayatına 2018 yılında başlayan Modalogy’nin, 2. Senenin sonundaki büyüme oranını başka bir başarı hikayesinde paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.

Sen de hemen E-ticarete başla